Jak radzić sobie w nagłych przypadkach?

Opublikowano przez Redaktor

Każdy z nas martwi się swoim zdrowiem, dlatego nic dziwnego, że w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących dolegliwości, staramy się jak najszybciej im zaradzić. Niestety, wielu Polaków ma skłonność do leczenia się na własną rękę, co zazwyczaj negatywnie odbija się na całym organizmie. W nagłych przypadkach nie należy polegać na sobie – najlepiej poprosić o pomoc specjalistę. Oczywiście późnym wieczorem lub w weekend nie dostaniemy się do lekarza – wówczas powinniśmy wybrać się do całodobowej apteki i skorzystać z porad farmaceuty.

Najczęściej popełniane błędy

Nie da się ukryć, że większość z nas, w nagłych przypadkach dotyczących zdrowia, szuka odpowiedniego rozwiązania w sieci. Niestety, lektura medycznych stron internetowych czy wybranego forum o tej tematyce nie jest dobrym pomysłem. W wirtualnej przestrzeni można znaleźć wiele porad dotyczących zdrowia, które zostały napisane przez osoby nieposiadające żadnego doświadczenia w tej materii. Co więcej, szukając wskazówki odnośnie źródła naszej wysypki czy niepokojącego bólu brzucha, możemy natknąć się na opisy przeróżnych chorób. Nasze dolegliwości będą występować przy wielu poważnych schorzeniach, dlatego nietrudno o postawienie błędnej diagnozy. W rezultacie możemy zdecydować się na leczenie, które nie tylko nie okaże się skuteczne, ale także negatywnie odbije się na naszym zdrowiu. Błędem jest również leczenie się za pomocą medykamentów, które posiadamy w domu – jeśli nie jesteśmy przekonani, czy rzeczywiście w naszym przypadku będą one dobrym rozwiązaniem. Nieprawidłowe dobranie leków może wywołać wiele niepożądanych dolegliwości, pogłębiając dotychczasowy charakter schorzenia.

Pomoc w nagłych przypadkach

Jeśli nie jesteśmy w stanie skontaktować się z lekarzem, powinniśmy postawić na pomoc farmaceuty. Obecnie apteki całodobowe działają zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, zapewniając wsparcie w nagłych przypadkach. Farmaceuta, jako osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie, na pewno szybko wskaże nam właściwe medykamenty. Jeśli na przykład zmagamy się z nagłymi problemami trawiennymi, specjalista poleci nam krople żołądkowe lub balsam przeznaczony na gastryczne dolegliwości. Bardzo ważne jest, aby powiedzieć farmaceucie o posiadanych chorobach przewlekłych – niektóre leki okażą się nieodpowiednie na przykład na diabetyków lub osób z nadciśnieniem tętniczym.

Niespodziewane dolegliwości mogą nastąpić także na skutek niewłaściwego dawkowania antybiotyków. Wówczas farmaceuta może zalecić nam konkretny probiotyk, który stanie się dodatkowym wsparciem dla naszego organizmu. Oczywiście, nawet w przypadku ustąpienia problemów, gdy tyko będziemy mieć okazję, powinniśmy skorzystać z pomocy lekarza.

Jak widać, podczas wystąpienia niepokojących objawów związanych z układem trawiennym, problemami skórnymi czy ogólnie ze złym samopoczuciem, możemy liczyć na wsparcie farmaceuty. Warto udać się do całodobowej apteki, która na pewno stanowi lepsze rozwiązanie od bazowania na informacjach znalezionych w sieci.