Jakie są przyczyny bólu głowy?

Opublikowano przez Redaktor

Bóle głowy? Któż z nas nie doświadczył ich chociaż kilka razy w życiu? Właśnie, nie ma zbyt wielu takich osób. Z czego jednak wynikają te uprzykrzające życie dolegliwości? Jak sobie z nimi radzić? Co warto brać przy bólach głowy?

Co powoduje, że boli nas głowa?

Tak naprawdę przyczyn występowania tej dolegliwości jest bardzo wiele. Najczęściej ludzie mają do czynienia z tak zwanymi napięciowymi bólami, które na szczęście nie wynikają z żadnej innej choroby. Czasami są jednak na tyle częste i uporczywe, że potrafią skutecznie odebrać radość z życia. Do najczęstszych przyczyn powstawania takich właśnie schorzeń należą brak snu, przemęczenie, stres w pracy czy w życiu prywatnym lub niewygodna pozycja, która powoduje napięcie mięśni. Warto zaznaczyć, że częste bóle głowy są związane także z przemęczonymi oczami.

Ból głowy – na jakie choroby może wskazywać?

Niestety, bóle głowy często są także połączone z innymi chorobami. Występowanie takiej dolegliwości może świadczyć o nadciśnieniu tętniczym, zapalenie zatok, neuralgii nerwu twarzowego, wadach wzroku, chorych zębach, zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa lub zatruciu substancjami toksycznymi. W najbardziej skrajnych przypadkach ból głowy może sygnalizować zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, tętniaka mózgu czy wstrząs mózgu.

Co stosować na ból głowy?

Każdy, kto kiedykolwiek miał bóle głowy wie, że są one bardzo uciążliwe. Nic dziwnego, że wszyscy chcą się ich jak najszybciej pozbyć. Aby to było możliwe, trzeba wybrać odpowiednie produkty. Najczęściej osoby z takimi dolegliwościami sięgają po tabletki z Paracetamolem, Ibuprofenem czy kwasem acetylosalicylowym. Dużo osób ma też swoich domowych apteczkach produkty, które działają jednocześnie na wiele dolegliwości. Przykładem takiego specyfiku jest Promyalgan, który nie tylko świetnie radzi sobie z migrenowymi bólami głowy, ale jest także pomocny w bólach mięśni, stawów czy żołądka.

Ból głowy może być też spowodowany alergią

Warto zaznaczyć, że ból głowy może być także wywołany reakcją alergiczną. W naszym kraju coraz więcej osób ma z tym problem, dlatego nie wolno lekceważyć tego aspektu. Jeśli wy także macie kłopoty z alergiami, to powinniście zaopatrzyć się w odpowiedni specyfik, który nie dopuści do powstania reakcji, a tym samym uchroni was od uporczywych bólów głowy. Calcium Duo Alergo to tabletki musujące, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu w okresach alergii czy wzmożonego pylenia. Ten preparat zawiera kwercetynę, która hamuje wydzielanie mediatorów reakcji zapalnej i tym samym ogranicza rozwój reakcji alergicznej.

Zadbaj o ruch na świeżym powietrzu

Niestety, bardzo dużo osób zaniedbuje aktywność fizyczną. Przesiadywanie w zamkniętych pomieszczeniach bez dopływu odpowiedniej dawki świeżego powietrza także negatywnie wpływa na ten aspekt. Takie osoby mają zdecydowanie częściej problemy z bólami głowy. Jeśli zatem chcecie ograniczyć ryzyko wystąpienia tej dolegliwości lub ją całkowicie wyeliminować, to zadbajcie o aktywność fizyczną na dworze. Wystarczy nawet pół godziny dziennie, aby odpowiednio dotlenić organizm i zatroszczyć się o wydzielenie hormonów szczęścia, które dobrze wpływają na samopoczucie. Jeśli zaś będziecie pozytywnie nastawieni do świata, to bóle głowy będą zdecydowanie rzadziej wam towarzyszyć.