Problemy z potencją

Opublikowano przez Redaktor

Problemy z potencją są jednymi z najczęściej występujących kłopotów w sferze seksualnej. Zaburzenia erekcji uniemożliwiają komfortowe odbycie aktu fizycznego i dodatkowo odbierają pewność siebie. Jakie są przyczyny problemów z potencją? Jak sobie z nimi skutecznie radzić ?

Co to są zaburzenia erekcji?

Problemy z potencją są definiowane jako stała lub nawracająca niemożność danego mężczyzny (pojawiająca się częściej, niż w 25% przypadków podejmowanych prób uprawiania seksu) do osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji w czasie kontaktu fizycznego z partnerką.

Kogo najczęściej dotykają problemy z potencją?

Przypadłość ta rozwija się wraz z wiekiem. Szacuje się, że przynajmniej 1/3 osób po 60 roku życia ma zaburzenia erekcji. Niestety, coraz częściej na problemy z potencją cierpią także osoby młode. Jest to sprzeczne z przekonaniem, że takie zaburzenia są udziałem jedynie osób doświadczonych. Warto wiedzieć, że nawet mężczyźni, którzy nie przekroczyli jeszcze 27 lat mają już takie kłopoty.

Jakie są przyczyny problemów z potencją?

Poza wiekiem wyróżnia się także kilka innych przyczyn, które mają wpływ na zaburzenia reakcji. Są to różne choroby, do których zaliczamy miażdżycę, cukrzycę, urazy rdzenia kręgowego, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i nerek czy stwardnienie rozsiane. Na kłopoty z potencją wpływają nieprawidłowości i uszkodzenia naczyń oraz ciał jamistych prącia. Warto także wspomnieć o niektórych zaburzeniach neurologicznych oraz hormonalnych. Kłopoty z zaburzeniami erekcji mają także osoby, które przeszły zabiegi chirurgiczne na gruczole krokowym. Wiele leków – szczególnie tych przeciw nadciśnieniu tętniczemu, szybkiej pracy serca, depresyjnych czy uspokajających – także negatywnie działa na sprawność seksualną. Aby nie mieć takich kłopotów należy unikać używek – tytoń, alkohol czy narkotyki przyczyniają się do problemów z potencją i uniemożliwiają odbycie komfortowego aktu seksualnego.

Warto też wspomnieć o psychogennych przyczynach powodujących zaburzenia erekcji. Jest to lęk przed niezdolnością do odbycia stosunku, niska samoocena, niewłaściwe reakcje ze strony partnerki czy partnera, problemy w związku, kompleks małego członka, negatywne fantazje erotyczne, różne preferencje dewiacyjne czy lęk przed posiadaniem dzieci lub zarażeniem chorobami wenerycznymi. Na problemy z potencją wpływają także fobie oraz przechodzona depresja.

Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji?

W miarę możliwości należy wyeliminować zależne od siebie czynniki, które powodują zaburzenia erekcji. Problemy z potencją mogą być zwalczane także poprzez odpowiednie medykamenty. Jednym z nich jest Permen King. Preparat oparty jest na kompozycji wysokiej jakości składników roślinnych, które wspomagają naturalne procesy wywołania erekcji. Lek należy przyjmować systematycznie, dzięki czemu dana osoba będzie w każdej chwili gotowa do odbycia udanego kontaktu seksualnego.