Stojąca praca? Ulżyj swoim nogom!

Opublikowano przez Redaktor

Ostatnio coraz częściej narzekacie na problem bolących nóg, który jest związany z wykonywanymi przez was obowiązkami w pracy? Dzisiaj dowiecie się, jak skutecznie sobie z tym poradzić, aby znowu cieszyć się życiem.

Kto szczególnie powinien dbać o nogi?

Bez wątpienia, nogi to bardzo ważny element naszego ciała. Jeśli zatem doskwiera wam ból, to musicie o nie zadbać. Tyczy się to nie tylko osób, które już w tym momencie odczuwają dyskomfort związany z bólem nóg. Tak naprawdę każda osoba, która wykonuje większość swojej pracy w pozycji stojącej powinna zatroszczyć się o ten aspekt. Wszystko po to, aby nogi jak najdłużej odwdzięczały nam się odpowiednią kondycją.

Jakie są konsekwencje wykonywania pracy na stojąco?

W naszym kraju około 1/3 wszystkich obywateli pracuje w pozycji stojącej. Tak jak już zostało wspomniane, ten rodzaj wykonywania obowiązków często prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości. Przede wszystkim, są to różnego rodzaju obrzęki i żylaki. Wszystko przez to, że praca na stojąco sprzyja zastojowi krwi w żyłach nóg. Konsekwencją tego są właśnie te problemy, które potrafią bardzo uprzykrzyć życie.

Wiele osób, które na co dzień pracują na stojąco narzekają także na bóle stóp. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe, ponieważ to właśnie na nich opiera się cały ciężar ciała. Kilkugodzinna praca w pozycji stojącej niestety przynosi takie, a nie inne objawy. Prowadzi to do zmniejszania się łuków podłużnych i poprzecznych, co przyczynia się do powstawania bolesnych odcisków. To jednak nie wszystko. Takie osoby muszą także liczyć się z bólami śródstopia czy halluksami.

Bóle nóg to także bardzo częsty objaw. Spowodowane są one dużym zmęczeniem ciągle napiętych mięśni przodu uda i tyłu łydki. Powoduje to nie tylko uczucie dyskomfortu, ale także kurcze w łydkach. Wszystko przez to, że naprężone mięśnie nie są odpowiednio ukrwione. Brakuje im między innymi tlenu i składników odżywczych, takich jak magnez i potas, które w dużym stopniu wpływają na odpowiednią pracę mięśni.

Osoby, które pracują w pozycji stojącej, bardzo często narzekają też na kłopoty z kręgosłupem. Wszystko dlatego, że podczas wykonywania obowiązków najbardziej obciążony jest jego odcinek lędźwiowy. Im większe wychylenie tułowia, tym odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest bardziej podatny na obciążenia.

W jaki sposób dbać o nogi?

Najłatwiej byłoby napisać, że idealnym rozwiązaniem jest zmiana pracy. To jednak nie jest takie proste. Bardziej realną i dostępną metodą jest korzystanie ze skutecznych produktów, które pozwalają zdecydowanie zmniejszyć bóle nóg oraz utrzymać je w odpowiedniej kondycji.

Stosuj odpowiednie preparaty

Świetnym produktem na rozwiązanie problemów z bolącymi nogami jest Detramax. Jest on szczególnie polecany osobom, które chcą bezpiecznie i skutecznie wspomóc mikrokrążenie żylne oraz zmniejszyć uczucie ciężkich nóg.

Warto również stosować ten specyfik, który poprawia przepływ krwi, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, chroni naczynia krwionośne przed uszkodzeniem oraz podnosi napięcie naczyń limfatycznych i żylnych.

Nie zapomnij o ćwiczeniach fizycznych

Każda osoba powinna także regularnie ćwiczyć. Aktywność fizyczna wzmacnia nogi i sprawia, że są w zdecydowanie lepszej formie. To oczywiście przyczynia się do tego, że są one mniej podatne na różne dolegliwości.